Łowisko Dziewiszewo

Łowisko Dziewiszewo

Polska/warmińsko-mazurskie

Zdjęcia wędkarzy

Powierzchnia ok. 26 ha, głębokość max: ok. 8 m, Typ: linowo szczupakowy.

Jezioro Dziewiszewskie to jeden z mniejszych akwenów w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, położony na północy regionu pomiędzy Jeziorem Dobskim a jeziorem Dejguny. Zarośnięte sitowiem brzegi oraz muliste dno Jeziora Dziewieszewskiego stwarzają idealne warunki dla szczupaka, lina, karasia i węgorza, które żyją tutaj w wielkiej obfitości. Z powodu nadbrzeżnej roślinności wędkowania możliwe jest wyłącznie z łodzi, którymi dysponuje gospodarz łowiska.

Warunki środowiskowe w jeziorze są sprzyjające dla rozrodu i wzrostu szczupaka oraz lina, a co za tym idzie – umożliwiają utrzymanie wysokiej populacji wymienionych gatunków w tym zbiorniku. Tutejsza roślinność tworzy odpowiednie miejsca do rozrodu ryb oraz zapewnia korzystne warunki do ukrycia i żerowania. Wody jeziora mają I klasę czystości.

Łowisko udostępnione jest codziennie od wschodu do zachodu słońca/zgodnie z kalendarzem/ przez cały rok z wyjątkiem okresu ochronnego szczupaka: /01.III – 30.IV/, i występowania pokrywy lodowej.

Połowy dzienne dozwolone są na dwie wędki; metodą spinningową spławikową i muchową.

Na łowisku obowiązują następujące wymiary ochronne: szczupak (Esox lucius L.) do – 45 cm i od 75 cm, lin (Tinca tinca L.) do 25cm i od 35 cm, węgorz (Anguilla anguilla L.) – do 40 cm

pozostałe wymiary i okresy ochronne zgodne są z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi określającym je.

Wędkowanie może odbywać się jedynie z łodzi Gospodarstwa w Dziwiszewie. Zabrania się używania własnych łodzi

 


Ryby w łowisku:

Szczupak, lin, karaś, węgorz

 


Cennik:

Licencja dzienna – 30zł

Wypożyczenie łódki – 25zł / dzień

Istnieje możliwość zakupu ryby

 


Godziny otwarcia:

Od wschodu do zachodu słońca

 


Inne Atrakcje:

 


Kontakt:

Dziewiszewo 1, 11-500 Giżycko

Tel.: 505 180 325

http://www.lowisko-szczupaka.pl/

Blisko: Węgorzewo, Kętrzyn, Mrągowo


Oceń łowisko i pozostaw komentarz

One thought on “Łowisko Dziewiszewo

Comments are closed.