Łowisko Dziergowice

Łowisko Dziergowice

Polska/opolskie

Zdjęcia wędkarzy

Łowisko komercyjne Dziergowice to około 80ha akwen, stale powiększający się, gdyż jest to wyrobisko piachu Kopialni Kotlarnia.
Akwen ten położony jest na granicy województwa śląskiego i opolskiego, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, gmina Bierawa.
Łowisko ma około 50 lat a od lat 60 – 70 XX wieku było intensywnie zarybiane przez Zakłady Azotowe w Kędzierzynie Koźlu, które zajmowały się tym akwenem.
Spore rozmiary łowiska oraz parędziesiąt lat jego funkcjonowania, sprawia, iż w zbiorniku możemy przeżyć spotkanie z wielką rybą.
Średnia głębokość łowiska to ok. 8 m. Mamy tu dużo wypłyceń i zagłębień.
Aby dotrzeć na łowisko autem należy przejechać około 1,5km przez las. Jednak jest to droga tylko dla Agencji Lasów Państwowych (która bardzo dobrze i regularnie monitoruje swój obszar toteż wjazd na własną rękę może skutkować mandatem karnym od 100 zł w górę).
Link do miejsca przez które musisz wjechać na łowisko, lub pozostawić auto przed szlabanem i udać się na piechotę – Tutaj. 
Łowisko Dziergowice jest regularnie zarybiane drapieżnikami oraz rybami spokojnego żeru.
Opiekuni łowiska reklamują je tymi słowami: „Jeśli dawno nie czułeś kontaktu z rybą, szukasz relaksu w otoczeniu lasu i lubisz post-industrialne akcenty, które od czasu do czasu pojawiają się w panoramie łowiska – to jest to miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić’.
Ryby z łowiska wędkarze mogą zabrać bez dodatkowej opłaty, w ramach limitu i pod rygorem przestrzegania okresów/wymiarów ochronnych regulowanych przez R.A.P.R. Stowarzyszenia Wędkarzy Akwenu w Dziergowicach – link Regulamin.
Przyjazd na łowisko należy wcześniej zgłosić telefonicznie, nawet jeśli dokonano przedpłaty. Właściciele muszą wystawić dokument wjazdu oraz rejestr połowu osobiście. Robione jest to na miejscu po wcześniejszym umówieniu się.


Ryby w łowisku:

Karp, Leszcz, Sum, Boleń, Szczupak, Okoń, Sandacz

 


Cennik:

Jednorazowe zezwolenie – 45 zł/doba

Osoba towarzysząca członka stowarzyszenia – 20 zł/dobe

Istnieje możliwość wykupienia zezwolenia rocznego.

Istnieje możliwość zabierania złowionych ryb – Regulamin.

 


Godziny otwarcia:

24h

 


Inne Atrakcje:

 

Kontakt

Łowisko Dziergowice Duże, Od mostka raciborskiego

Tel.:  723 273 470

www.lowiskodziergowice.pl

Blisko: Gliwice, Kędzierzyn-Koźle

Zobacz TeżOceń łowisko i pozostaw komentarz

One thought on “Łowisko Dziergowice

Comments are closed.