Łowisko Wodnik Kotuń

Łowisko Wodnik Kotuń

Polska/mazowieckie

Zdjęcia wędkarzy

Łowisko Wodnik Kotuń położone jest między Siedlcami a Mińskiem Mazowieckim w miejscowości Kotuń. Staw, o którym mowa znajduje się wśród kompleksu stawów hodowlanych, gdzie mamy ciekawą infrastrukturę do rozgrywania zawodów.
Zbiornik ma powierzchnię 76 arów, na terenie akwenu wyznaczono 8 stanowisk w tym 1 dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich znajdujące się przy wejściu z parkingu co zapewnia wygodny dojazd. Stanowiska są wyposażone w wygodne kładki ułatwiające bezpietrzne wyciągnięcie ryb. przy kładce znajdują się zadaszenia. Miejsca rozmieszczone zostały na 3 brzegach ze względu na secyficzny kształt łowiska 4 brzeg jest wykorzystywany przez wędkarzy do nęcenia. Na terenie obiektu znajduje się Sala Weselna „Wodnik” oraz Hotel. W związku z hałasem ryba przyzwyczajona jest do przebywania daleko od brzegu. Nie bez powodu wędkarze łowią tu na grunt. Teren w obrębie łowiska umożliwia rosstawienie namiotu oraz rozpalenie przenośnego grilla co sprzyja wypadom rodzinnym, lubiącym wypoczynek nad wodą.
Zbiornik posiada standardową głębokość jak na typowe komercje zbudowane na bazie stawów hodowlanych. Średnia głębokość to około 2,0m. W zależności od brzegu pod 13 metrowym kijem możemy mieć około1,8 metra głębokości, a pod samym brzegiem 100 cm.
Rybą dominującą są tu piękne karpie, ponieważ ciężko jest trafić na rybę poniżej 2,5 kg, a zdążają się okazy ponad 15 kg. W łowisku licznie występuje również amur, lin, płoć i leszcz. Te ostanie to nie zwykle żyletki, a duże dorodne sztuki, których średnia waga to od 1,5 do 2 kg. W zbiorniku przebywają też duże drapieżniki takie jak szczupak, okoń oraz sum, dzięki czemu ryba nie karłowacieje.
To komercja zbudowana na kształt tych, które znamy z Wysp Brytyjskich.
Łowisko sportowe złapana ryba wraca do wody.
Łowisko komercyjne, na którym nie jest wymagana karta wędkarska.


Ryby w łowisku:

Karp, lin, leszcz, amur, okoń, płoć, szczupak, sum


Cennik:

dzień – 25zł
noc – 25zł
Doba – 50zł
otwarte całą dobę
Możliwa rezerwacja telefoniczna
 


Godziny otwarcia:

Codziennie
Od świtu do zmierzchu

 


Inne Atrakcje:


Kontakt

08-130 Kotuń
ul. Łąkowa 

Tel.:  507 067 723

https://www.facebook.com/%C5%81owisko-Wodnik-Kotu%C5%84-580580698790110/

Blisko: Siedlce, Mińsk Mazowiecki


Oceń łowisko i pozostaw komentarz

One thought on “Łowisko Wodnik Kotuń

Comments are closed.